سوئیت در کاشان ممتاز|سوئیت کاشان جدید وتمیز|خانه مبله کاشان نوسازضدعفونی شده|آپارتمان مبله درکاشان|منزل مبله درکاشان جامع|اتاق در کاشان|اجاره سوئیت در کاشان|اقامت درکاشان|منزل درکاشان|مسافرخانه های کاشان|هتل آپارتمان های کاشان|

گلاب گیری و باغ پرندگان قمصر

10276 بازدید

راهنمای سفر به مقصد کاشان -شرق کاشان-شهر قمصر

شهر قمصر در شرق کاشان ودر فاصله30 کیلومتری حدود25دقیقه مسافت زمانی واقع ودر ابتدای اتوبان کاشان اصفهان قرار دارد

 ورودی شهر قمصر مزرعه ی باغات گل را خواهید دید ضمن اینکه قبل از رسین به میدان جشنواره که ورودی شهر قمصر هست مجموعه باغ پرندگان قمصر را حتما ببینید..

اقامت در قمصرکه پارک بزرگ در فلکه جشنواره برای مسافران فراهم شده است

رزرو و اجاره اقامت گاه بوم گردی در باغ شهر قمصر برای اسکان موقت واقامت دل نشین را به گردشگران توصیه میکنند

ضمن اینکه اقامت گاه بوم گردی کوشک آقا محمد قمصر هم فعال می باشد

اقامتگاه قمصر را با اقامتگاه کوشک کاشان تجربه کنید.

خود شهر قمصر که پایتخت گلاب گیری هست..گلابگیری های سنتی در منازل وباغات گل آن که میتوانید از نزدیک حتما ببینید.درخانه ها کارگاه کوچک فراهم شده وبازید آن رایگان هست

موزه گلاب قمصر در بلوار ساحلی 200 متر بعد از هتل گلستان جنب مسجد جامع و خانه تاریخی ذاکری ها هم بازید نمایید سایت موزه گلاب www.muzeyegolab.com

بهترین هتل قمصر که همان هتل گلستان قمصر هست در فلکه جشنواره قمصر واقع شده است.

اجاره ویلا در قمصر کاشان جهت رفاه وآسایش بیشتر مهمانان ومسافران گرامی مهیا شده است.ضمن اینکه اجاره روزانه سوئیت در قمصر با قیمت مناسب برای کسانیکه بخواهند تایم بیشتر از شهر گل محمدی قمصر استفاده کنند فراهم شده است

اجاره سوئیت در قمصر بیشتر حالت سنتی وباغ سوئیت قمصر بحساب می آید.

زمان گلاب گیری قمصر در فصل بهار که اردیبهشت وخرداد ماه هست دایر است

باتوجه مسافت وفاصله  نزدیک شهر کوهستانی قمصر کاشان جشنواره گلاب گیری  که رابطه مستقیم گل ها به گرمی هوا دارد ,از اینجا شروع و در اواسط یا اوایل اردیبهشت آغاز رسمی جام جهانی گلاب گیری کاشان است.

آنقدر جشواره گلابگیری مهم شده که الان موضوع انشا درباره جشنوراه گلابگیری کاشان در مدارس به یه سوژه تبدیل شده است.

نتیجه تصویری برای باغ پرندگان قمصر     نتیجه تصویری برای باغ پرندگان قمصر

.
قمصر

 

قمصر درجنوب کاشان قرار دارد. بهترین زمان برای حضور در مراسم گلابگیری قمصر ساعات اولیه روز ، یعنی زمانی که هنوز آفتاب کاملا گرم نشده است، گل هایی که در ساعات پیش از طلوع چیده شده اند تازه ترند و طبیعتا گلاب بهتری از آنها به دست می‌آید.
در شهر که پر از باغ گل است، امکان دیدن مراسم گلابگیری برای گردشگران مهیاست، مردم قمصر، مردمی مهماندوست و خونگرم و با حوصله هستند و به گونه‌ای فرایند تهیه گلاب را توضیح می‌دهند که گویی از تکرار این توضیحات خودشان لذت بیشتری میبرند تا مخاطب. غیر از دیدن مراسم گلابگیری و طبیعت زیبای قمصر بازدید از امامزاده پیر داوود که بنایی متعلق به دوره آل بویه است و گنبد مخروطی و فیروزه‌ای رنگ جالبی دارد خالی از لطف نیست                                                                                24 
باغ شهر قمصر ، این دیار همیشه تاریخ ، شهری است که همچون ستاره ای با بازوهای متعدد بر دامان کوه های بخش مرکزی ایران تنیده شده است .
وجود ارتفاعات تکیه گاهی مناسب جهت تماشای چشم انداز باغ شهری قمصر ایجاد کرده در درون شهر نیز به علت شیب زیاد زمین و تنوع بافت شهری محیطی بدیع از منظر شهرسازی ایجاد شده است . این کوهستانها در جنوب قمصر در فراسوی روستای قزاآن یعنی کنار دشت جوره چکادی (قله) به ارتفاع 3588 متر به نام کرکس بر فراز خود دارد .
در کوههای شمال قمصر و در ابتدای دره عمیق فرفهان وجود چشمه اب گرم معدنی صالح بعنوان یک کانون جذب توریست معرفی می شود . از حیث منابع آب ، وجود چشمه ها قنوات و چاههای متعدد و جریان دائمی آن ها در زیر سایه درختان شهر ، مهمترین عامل در ایجاد فضای فرح بخش قمصر است .
قمصر با توجه به این که در عرض متوسط جغرافیایی قرار دارد تقریباٌ شروع فصل بهار و موسم رویش طبیعت در آن با هم منطبق است دراین موسم با شکفتن گلهای درختان متعدد و متنوع باغ ها فضایی رویایی و چشم اندازی زیبا از رنگ و عطر شکوفه های گونه گون ایجاد می شود که دست کم از فصل رویش گلها نیست . در بطن این فضای باغ شهری وجود 100 هکتار گلستانهای پرگل و معطر در اوایل خردادماه با شکفتن گلهایش رایحه ای روح افزا به محیط سراسر زیبای قمصر می دهد در میان این باغها به ندرت درختان تنومند و گهن سال یافت می شود که تامل در قدمت و تاریخ آنها بازگو کننده حقایق ارزنده ای است از آن جمله چنار تنومند مسجد جامع قمصر با محیط 15 متری آن با قدمتی بیش از 1000 سال و همچنین چنار تنومند کوچه خورد در محله بالا که دارای جذابیت های خاص خود است بعنوان نقاط عطفی در تاریخ کهن قمصر مورد توجه است همچنین در فصل تابستان باز این فضای باغ شهری با عرضه انواع مختلف میوه های سردسیری البته با طعمی خاص که برگرفته از محیط منحصربه فرد قمصر و اسانس فوق العاده آن است به استقبال ساکنان فصلی می رود در این زمینه وجود گونه هایی خاص از میوه ها که کمتر نظیر آن در دیگر نقاط یافت می شود نباید از نظر دور بماند .
مساجد و زیارتگاهها مهمترین جاذبه های تاریخی مذهبی قمصر شامل مساجد و بقاع متبرکه امامزادگان است که دو نمونه آنها از اهمیت خاصی برخوردار است : مسجد امام حسن (ع) و محراب گچ بری آن در محله میان ده . این محراب قدیمی ترین اثر تاریخی موجود در شهر قمصر است با گچ بریهای بسیار زیبا و بدیع دوره ایلخانی که در آن دو کتیبه قرآنی به خط کوفی و به صورت برجسته و بسیار زیبا ظریف وجود دارد . این شاه کار گچ بری که در منطقه بی نظیر است مربوط به تقریباٌ هزار سال پیش بوده و از بار هنری و تاریخی زیادی برخوردار است . در ضمن اهمیت تاریخی و معماری مسجد جامع به همراه چنار تنومند آن نباید از نظر دور بماند .
بقعه و بارگاه امام زاده پیرداوود و امام زاده پیرسلیمان در محلات بالا و پایین قمصر از جمله کانونهای جذب زائر است . حضور این امام زادگان مربوط به سده دوم بعد از اسلام بوده است .
کاروانسرای گبرآباد
- شماره ثبت 1095 تاریخ ثبت 1354/06/15
کاروانسرای گبرآباد در کیلومتر 21 جاده کاشان- قمصر در کناره ارتفاعات جنوب غربی شهرستان کاشان واقع گردیده است که در بخش پائین این ارتفاعات در ضلع شرقی کاروانسرا دره کم عمقی به وسیله جریانات سیل و رودخانه قهرود ایجاد شده است و دو جریان رود قهرود و قنات حسین آباد (مورد مصرف در روستای گبرآباد) بوسیله دو جوی ایجاد شده در دامنه این ارتفاعات ، به مقصد هدایت می شوند .
سبک معماری این بنا نمایانگر تعلق آن به دوره صفویه و زمان شاه عباس اول می باشد و بانی و معمار آن میرصابر یکی از سرداران شاه عباس اول بوده (به گزارش اوسلی) . کاروانسرای گبرآباد با پلان چهارگوش از نوع چهار ایوانی با چهار برج مدور در چهار گوش آن است که به دلیل واقع شدن در منطقه کوهستانی با مصالح ساختمانی با دوام و مستحکم ساخته شده است . در جلو ایوانها ، داخل و خارج بنا به ارتفاع 1 متر از سنگ بزرگ استفاده کرده اند و بنابراین با گذشت زمان و همه ویرانیهای قهری و عمدی هنوز اهمیت و شکوه سابق خود را دارا می باشد. ورودی بنا در ضلع شمالی قرار داشته و در دو جهت آن اتاقهایی در دو طبقه ساخته شده است . سر در ورودی آن با آجر کاشی تزئین شده و لیکن کتیبه های کاشی سه طرف جلو خان و لوح وسط و ستونهای مرمر دو طرف درگاه کنده و ربوده شده است . در قسمت بالای صفه های دو طرف ، غرفه هایی و جود دارد که با سه دهانه ، نور دهلیزها را تأمین می کند . این دهلیز با دو سالن که در دو طرف قرار دارند مرتبط است . یکی از سالنها دارای محل کوچکی است که در داخل اضافه ضخامت دیوار در آورده اند . سالنهای مذکور برای اقامت همراهان یا به احتمال بیشتر پستویی برای دکان بازرگانان بشمار می آید .
مسجد امام حسن (ع) (میانده) و محراب گچبری آن
- شماره ثبت 369 تاریخ ثبت 1327/12/02
این مسجد در محله میانده قمصر واقع می باشد مسجدی کوچک با معماری بسیار ساده شامل یک شبستان مربعی و با سقف تیرپوش، که دارای محرابی گچبری شده مربوط به دوره ایلخانی که بسیار ارزشمند می باشد.
مسجد جامع جوینان
- شماره ثبت 11573 تاریخ ثبت 1383/12/24
روستای جوینان در 37 کیلومتری کاشان و نزدیک به روستای قهرود می باشد این مسجد جزء بنا های شاخص این روستابوده از جمله مساجد قدیمی شهرستان به شمار رفته و دارای یک شبستان نسبتا کوچک تاق چشمه ای با جرزهای قطور است و بدون تزئینات می باشد.
مسجد کله قهرود
شماره ثبت 2137 تاریخ ثبت 1377/08/09
مسجد کله قهرود در محله میانده قهرود قرار گرفته است که مشتمل است بر ورودی مردانه و زنانه، شبستان کوچک تاق چشمه ای از مصالح آجری می باشد این مسجد دارای معماری بسیار ساده ای است ولی به دلیل قدمت بسیار زیاد آن از ارزشمند ترین آثار تاریخی کاشان می باشد.میباشد.
مسجد علی قهرود
- شماره ثبت 4228 تاریخ ثبت 1380/09/05
مسجد علی قهرود در بخش مرکزی بافت قدیم روستای قهرود قرار دارد و از بناهای شاخص شهرستان کاشان می باشد.
این بنا با توجه بهآثار و تزئینات باقیمانده از جمله کاشیهای مستقر در سردر ورودی به شبستان اصلی و هنمچنین کاشیهای داخل محراب که از نوع کاشیهای زرین فام و مربوط به خاندان ابی طاهر کاشانی است قدمت مسجد را حدود 800 سال پیش و همزمان با دوران مغول معرفی می کند. مسجد علی قهرورد در دوران های قاجاریه و حتی در حدود 60 پیش گسترش پیدا می کند و نحوه اجرا بگونه ابست که الحاقات آن کاملا مشهود است.
سد تاریخی قهرود (سد شیخ بهایی)
- شماره ثبت 1736 تاریخ ثبت 1375/03/26
سد قهرود در زمان شاه عباس اول صفوی ساخته شده است این سد به تقاضای اهالی کاشان و به منظور رفع مشکل بی آبی برای تامین اب شرب مورد نیاز اهالی کاشان ، ساخته شده است طراحی آن را منسوب به شیخ بهاء الدین محمد عاملی دانشمند معروف اسلامی معاصر شاه عباس اول صفوی می دانند.
برج حسن تعریفی جوشقان
- شماره ثبت 26602 تاریخ ثبت 1388/02/01
این برج در شهر جوشقان و بر روی صخره ای مرتفع واقع شده و به منظور دیدبانی مورد استفاده بوده است و قدمت آن مربوط به دوره قاجاری می باشد.
بقعه میر علاءالدین جوشقان قالی
- شماره ثبت 2704 تاریخ ثبت 1379/03/22
این بنا در وسط شهر جوشقان قرار دارد و مدفن یکی از سادات جلیل القدر به میر علاءالدین می باشد و از دوره صفویه می باشد.و دارای یک صندوق چوبی و آلت و لغت روی قبر و در میان بقعه جای گرفته که دارای تاریخ 935 هجری قمری می باشد.
خانه و برج میرزا خان در روستای کامو
- شماره ثبت 6535 تاریخ ثبت 1388/07/07
این بنا از دو قسمت خانه و برج تشکیل شده است . قسمت اصلی و مهمتر آن برج می باشد. ارتفاع برج 14 متر است، تزئینات آن مربوط به دوره صفویه و قاجاریه می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اقامت در قمصر,

بهترین هتل قمصر,

کوشک آقا محمد قمصر,

اقامتگاه کوشک کاشان,

اقامتگاه بوم گردی کوشک آقامحمد قمصر,

اقامتگاه بوم گردی قمصر,

اقامتگاه قمصر,

ویلا اجاره ای در قمصر کاشان,

ویلا در قمصر کاشان,

اقامت در قمصر کاشان

 


دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه