سوئیت در کاشان ممتاز|سوئیت کاشان جدید وتمیز|خانه مبله کاشان نوسازضدعفونی شده|آپارتمان مبله درکاشان|منزل مبله درکاشان جامع|اتاق در کاشان|اجاره سوئیت در کاشان|اقامت درکاشان|منزل درکاشان|مسافرخانه های کاشان|هتل آپارتمان های کاشان|

نوش آباد شهر زیرزمینی

11884 بازدید

نوش آباد کجاست؟ بزرگ ترین شهر زمینی جهان اویی  واقع در  شهرنوش آباد  شهرستان کاشان

(بزرگ ترین وشگفت انگیزترین  شهر دست کند جهان)

آدرس شهر زیرزمینی نوش آباد کاشان که در 7 کیلومتری شهر کاششان واز میدان ولی عصر عجل(مدخل)به سمت نوش آباد اویی می روند.

جذابیت دیدن این شهر فوق العاده هیجانی وماجراجویی هست-ضمن اینکه این دارای 2ورودی به مجموعه خود شهرزمینی اویی هست

بلیط ورودی شهر زیرزمینی نوش آباد برای هر ایرانی مبلغ6هزراتومان وبرای خارجی ها وتوریست ها مبلغ20هزارتومان می باشد.

ساعات بازدید شهر زیرزمینی نوش آباد از ساعت 8 صبح تا نیم ساعت مانده با اذان مغرب بسته می شود

شهر زیرزمینی نوش آباد کلا3روز درسال تعطیل  آنهم در روزهای تاسوعا وعاشورا حسینی ورحلت امام خمینی ره!

این شهر زیرزمینی که به اویی معروف هست زیر نظر شهرداری فعالیت می کند وسازمان میراث نقشی در تامین آن ندارد.

تعزیه نوش اباد در ایام محرم خیلی معروف هست.

برای اساکان سوئیت در نوش اباد یا اقمت در منازل مبله در نوش اباد بخاطر نزدیکی به کاشان ]به کاشان برای اجاره مراجعه یا با سایت کاشان سفر تماس بگیرید

لینک سایت شهر نوش اباد  www.ugcity.ir

دفتر شهر زیرزمینی نوش اباد  03154825850

 

 

 

 

 

عکس شهر زیر زمینی نوش اباد که ملاحضه می کنید

 

 

 

:

نتیجه تصویری برای نوش آباد شهر زیرزمینی         نتیجه تصویری برای نوش آباد شهر زیرزمینی

نتیجه تصویری برای نوش آباد شهر زیرزمینی    نتیجه تصویری برای نوش آباد شهر زیرزمینی

شهر 'نوش آباد' از جمله مناطق باستانی و تاریخی است که در شمال استان اصفهان و به فاصله پنج کیلومتری از کاشان، شهر تپه های باستانی سیلک قرار گرفته که هنوز نشانه های اعجاز هنر مردمانی از دوره های سلجوقی تا قاجار را با خود به امانت دارد.

کتیبه های مناره مسجد جامع و محراب گچ بری مسجد امام علی (ع)، نشان از اهمیت تاریخی این شهر دارد، اما شهر زیر زمینی نوش آباد، با معماری دست کن، یکی از آثار شگفت انگیز ایران و جهان است که زندگی در زیر نور چراغ های پیه سوز داخل آن، به مثابه زندگی در شهر سایه هاست.

وسعت این اثر باستانی که از عمق چهار متری شروع شده و تا عمق 16 متری ادامه دارد هنوز مشخص نیست، اما بنا به شواهد موجود و گفته شهروندان کهنسال، تا غار ریس در شهر سبز 'نیاسر' از توابع شهرستان گسترش داشته است. آثار معماری بدست آمده تاکنون در سه طبقه، شامل راهروهای باریک به همراه اتاق های چهار گوش با طاقچه های ایجاد شده در دیوارهاست و ارتباط بین طبقات بوسیله چاه های عمودی حفر شده با عمق پنج تا هتف متر است که با توجه به آثار و شواهد بدست آمده، تاریخ ایجاد معماری دست کن نوش آباد به دوره ساسانی می رسد.

نوش آباد همچون دیگر شهرهای این منطقه از مناطق قدیمی ایران بشمار می‌آید. اما آنچه که شهر نوش آباد را بر سر زبان‌ها انداخته وجود شهر زیرزمینی در آن است که بسیاری از علاقه مندان به تاریخ، هنر و باستان شناسی را به آنجا کشانده است.

** رویایی که فقط در حد تصور بود **

ورودی شهر زیرزمینی نوش آباد، راهرویی باریک به اندازه یک نفر است، زمانی که به داخل شهر وارد شوی، بوی خاک مرطوب به مشام می‌رسد. دالان‌های تنگ با ارتفاعی کمتر از یک انسان ایستاده، تو را به بخش‌های داخلی شهر می‌رسانند. فضاهای در نظر گرفته شده برای شهر در حد فضاهای ضروری است و سیستم تهویه‌ آن بر اساس اختلاف فشار هوا با سطح زمین کار می‌کند که گردش و تصفیه هوا برای تنفس در آن را امکان پذیر می سازد. حجره‌های کوچک ‌به ابعاد دو متر در دو متر، سرویس‌های بهداشتی ابتدایی، فضاهای پناهگاهی، تونل‌های ارتباطی و تهویه هوا و چاه‌های آب از جمله‌ فضاهای این شهر زیرزمینی است.

می گویند، در زمان حمله‌ مغولان از این شهر بطور گستره‌ای استفاده می‌شده است. اگرچه بسیاری از جزییات شهر در اثر نفوذ سیلاب و مرور زمان نابود شده اند ولی سفالینه‌های پیدا شده به یک هزار و 800 سال پیش و زمان ساسانیان برمی‌گردد و تا زمان قاجاریه مورد استفاده بوده است. به مرور زمان و استفاده نکردن‌، این شهر بدست فراموشی سپرده شد و به علت نفوذ سیلاب نشانه‌های این شهر نابود شده بودند.

مرحوم دهخدا، نوش آباد را از ریشه 'انوشه' به معنی بی‌زوال و جاویدان و بی‌مرگ دانسته و از آن به عنوان جایی که خوش و خرم است و روان جاویدی دارد، یاد کرده است.

روان جاودانه نوش آباد، آثار تاریخی فراوانی است که تاکنون فقط 30 اثر آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

'مسجد جامع عتیق'، از آثار دوره سلجوقی است که پس از مسجد جامع و قلعه جلالی کاشان قدیمی ترین اثر تاریخی دوران اسلامی این منطقه است. این مسجد شامل مناره، دو صفه جنوبی و شمالی، شبستان، جلوخان و سه در تاریخی است. این اثر با شماره 2015-19/2/1377 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است .

مسجد 'امام علی(ع)' از آثار دوره مغول، قلعه خشتی 'سی زان' با وسعتی بیش از یک هکتار به جای مانده از دوره های سلجوقی و تیموری، بقعه 'امامزاده محمد' و بقعه مخروطی شکل فیروزه ای آن مربوط به دوره صفویه، از جمله مکانهای دیدنی نوش آباد است.

'پل تاریخی اسحاق آباد' که از آثار دوره سلجوقی است، قلعه ها و آب انبارهای متعدد زیبای دوره صفویه و طبیعت زیبای کویر، افزون بر قرار گرفتن در مسیر جاده ترانزیت شمال - جنوب کشور، نوش آباد را به یکی از مقاصد گردشگران داخلی و خارجی تبدیل کرده است.

شهر نوش آباد با 12 هزار نفر جمعیت از توابع آران و بیدگل در سه کیلومتری این شهرستان و پنج کیلومتری شمال کاشان قرار دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوش آباد کجاست؟

نوش آباد,

تعزیه نوش آباد کاشان,

ساعات بازید شهر زیر زمینی نوش آباد,

بلیط شهر زیرزمینی نوش آباد,

 

مسیرشهرزیرزمینی نوش آباد,

مسیرتهران تا نوش آباد,

فاصله نوش آباد تا کاشان,

عکس شهر زیرزمینی نوش آباد,

نقشه نوش آباد کاشان,

آدرس شهر زیرزمینی نوش آباد کاشان,

شهرزیرزمینی نوش آباد استان اصفهان,


دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه