سوئیت در کاشان ممتاز|سوئیت کاشان جدید وتمیز|خانه مبله کاشان نوسازضدعفونی شده|آپارتمان مبله درکاشان|منزل مبله درکاشان جامع|اتاق در کاشان|اجاره سوئیت در کاشان|اقامت درکاشان|منزل درکاشان|مسافرخانه های کاشان|هتل آپارتمان های کاشان|

کویر متین آباد|زیارت آقا علی عباس بادرود

7783 بازدید

 مشخصات کلی سه کویر گردشگری معروف اطراف کاشان:(کویر گردشگری کاشان)

1-کویر و کاروانسرا مرنجاب آران وبیدگل(اقامتگاه معمولی-فاصله60کیلومتری-جاده خاکی-طبیعت بکر وماسه زیاد-چاده دستکن آب-نزدیک زیارت هلال)

2-کویر وکاروانسرا ابوزید آباد(اقامتگاه مجهز به سبک هتل-فاصله30کیلومتری-جاده آسفالت-دسترسی آسان در دل شهر ابوزیدآباد-)

3-کویر متین آباد بادرود(تنوع اقامتگاه شیک امروزی وکمپ مجهز-فاصله70کیلومتری-بدون کاروانسرا-جاده آسفالته-محدوده روستای ابیانه-نزدیک زیارت آقاعلی عباس ع)

----------------------------

به علت نزدیک بون کویر متین اباد به زیارت آقاعالی عباس ع    و اینکه هر2محل اسکان را برای مسافران  دارند به معرفی هر دو باهم میپردازیم..

هتل آقا علی عباس مجهز به زائر سرا و هتل آستان میباشد بکلیک -تماس وسایت هتل 54347799 031 http://hotel-astan.com/

هتل بادرود اوایل هفته با تخفیف فراوان در خدمت مسافران هست

قیمت زائر سرای اقاعلی عباس ع باتوجه به ساده بودن اتاق بودن خیلی ارزان میباشد

اسکان در زائر سرا حضوری هست وشماره تماس تلفنی برای انجام این بخش وجود ندارد

برای رزور اتاق در آقا علی عباس ع مستقیم به سایت آقا علی عباس ع  یا با شماره تماس تلفنی اقا علی عباس  جهت اطاعات بیشتر زنگ بزنید...در کنار زیارت با اقامت درهتل تازه تاسیس آستان, وابسته به خود امامزاده,لذت سفر خود را بیشتر کنید

,,,

معروف ترین کویر گردشگری کاشان از بابت رزرو واقامت شیک آن میتوان به جرات کویر متین آباد اشاره کرد که یه دفتر فعال حتی در تهران دارد...

آب هوای کویر متین اباد همانند کویر مرنجاب واطراف آن میباشد

مهمانسرای متین اباد در قالب کمپ اقامتی سنتی قلمداد میشود

برای رزرو اتاق در کمپ معروف متین آباد یا عکس مراکز اسکان یا شماره تماس: مراجعه به سایت اختصاصی متین اباد بکلیک https://matinabad.com/

تور کویر متین اباد کاشان بیشتر از تهران طرف دار دارد

شماره مستقیم اکو کمپ متین اباد بادرود

031 5434 9420

                             ساعات تماس جهت رزرو اکو کمپ متین آباد-دفتر تهران از 9 الی 17       88715232  88104670  021                

چگونه به متین اباد برویم؟

اگر از سمت تهران به متین اباد میروید میبایست از کنار شهر کاشان عبور و تابلو زیارت اقاعلی عباس بادرود دنبال نمایید فاصله تهران تا متین آباد حدود 3:30 دقیقه هست

فاصله متین اباد تا روستای ابیانه هم30کیلومتر هست

بادرود نزدیک نطنز وابیانه قرار دارد

هرکس اقامت خاطره انگیزگردشگری در کویر متین اباد انتخاب کرده قبل یا بعد آن هم زیارت نزدیک آنجا که اقاعلی عباس ع می رود

رستوران متین آباد با داشتن غذاهای لذیذ خاطره رویایی ودل انگیز را رقم-قبل از سفر از متین آباد تخفیف بگرید

بیشترین ومتدواول ترین تورکویر متین اباد از سوی تورها ومسافران نشان از شرایط عالی وقیمت وتنوع کمپ متین اباد هست ضمن اینکه رستوران متین اباد با غذاهای سنتی هم دایر شده است

اقامت در دل کویر متین آباد(اکو کمپ) که به کویر مرنجاب نزدیک هست بدین شرح است:(اقامتگاه گردشگرس سنتی در دل کویر گردشگری ایران :کویر متین آباد)

اقامت در چادر-چادر 12 متری-چادر24متری-خیمه ای

کومه کاهگلی-اتاقک کاهگلی نقلی به سبک خانه های کویری

اتاق-دو تخته وسه تخته

سوئیت شاه نشین-وی ای پی

سوئیت اتاق گوشواره-وی ای پی

اکوکمپ متین آباد نطنز

در همسایگی مناطق دیدنی مانند روستای ابیانه ،وزیارتگاه مقدس آقاعلی عباس ع د مجموعه گردشگری زیبایی به نام کمپ سیاحتی متین آباد قرار گرفته است که میتواند اقامت بی نظیری را برای علاقه مندان کویر رقم بزند . این مجموعه اقامتی 25 چادر 12 متری ، ۷ چادر ۲۴ متری و ۸ چادر خیمه ای دارد که همگی مجهز برای شب مانی هستند . علاوه بر چادرها ساختمان اصلی کمپ دارای 14 باب اتاق دوتخته و سه تخته ، اتاق های گوشواره و شاه نشین می باشد . همچنین تعداد ۱۳ کومه کاهگلی سنتی نیز در مجموعه وجود دارد که به سبک معماری سنتی کویری ساخته و تجهیز شده اند . در متین اباد همه چیز دست به دست هم داده تا میهمانان کویر خاطره شگرف از اقامت  واسکان را با خود به شهرهایشان ببرند . یکی از زیبایی های این اقامتگاه تعداد زیاد اتاق ها و چادرهایش است که باعث میشود گردشگران زیادی به خصوص در ایام تعطیل و آخر هفته ها دورهم جمع شوند و فضایی بسیار گرم و صمیمی در اقامتگاه ایجاد شوند ؛ در کنار هم دور اتش بنشینند ، چای بنوشند و آسمان ستاره باران شب را نظاره گر باشند .

کویر متین آباد با داشتن متنوع ترین اقامتگاه های سنتی که در واقع خانه بومگردی متین آباد برای محل اقامت باشکوه مسافران!

برای انتخاب اکوکمپ گردشگری  متین آباد نکات زیر را درنظر بگیرید :

همه چادرها دارای سیستم گرمایشی و سرمایشی و رختخواب هستند .

سرویس بهداشتی و حمام عمومی در تعداد زیاد در محوطه برای استفاده میهمانانی که در چادرها و کومه ها اقامت دارند، تعبیه شده است .

تنها اتاق های ساختمان اصلی دارای سرویس بهداشتی مجزا هستند .

اقامتگاه دارای پارکینگ ، اینترنت ، محل سفارش غذاهای محلی می باشد .

تفریحاتی مانند شتر سواری ، دوچرخه سواری و رصد ستارگان

برگزاری تورهای یکروزه قلعه کرشاهی، روستای ابیانه و شهر نطنز با مینی بوس ۱۷ نفره اقامتگاه امکان پذیر است .

امکانات رصد حرفه ای ستارگان در اقامتگاه مهیاست .

 

اکوکمپ توریستی متین آباد در فاصله نزدیکی از رمل های کویر مابین دوپلایای دق سرخ زواره و دریاچه نمک قرار گرفته است و در فصول خنک سال به مقصد گردشگری مهمی در کشور تبدیل میشود . البته این اقامتگاه برای آخر هفته ها و ایام تعطیل از دوتا سه هفته قبل به طور کامل رزرو می شود پس اگر قصد سفر به ای منطقه را دارید حتما قبل از سفرتان از رزرو آن مطمئن شوید تا برای پیدا کردن محل اقامت دچار مشکل نشوید . .

به علت تنوع اقلیمی کشور عزیزمان، در هر فصلی از سال مقصد‌های بسیاری برای سفر در پیش روی ما است. شش ماه دوم سال با توجه به خنک‌تر شدن هوا، زمان مناسبی برای گشت‌و‌گذار در کویر‌های فلات مرکزی ایران است. آسمان لاجوردی روز کویر و سوسوی ستارگان درخشان در شب می‌تواند چشمان هر مسافر بیابان‌گرد رمیده‌دلی را شفا دهد. در دل این کویرها می‌توانید به روستای هدف گردشگری متین‌آباد هم سری بزنید.

کمپ متین آباد که به عنوان اولین کمپ طبیعی (Eco camp) در ایران بر اساس گردشگری پایدار و بر مبانی اولیه اکوتوریسم پایدار ایجاد شده است در ۲۵ کیلومتری جنوب نطنز و ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی کاشان قرار دارد. کمپ متین آباد از همان ابتدا با محیط زیست دست دوستی داده و تلاش دارد تا از انرژی‌های طبیعی استفاده کند. برای مثال در این کمپ از منابع تجدیدشدنی مانند انرژی خورشیدی و انرژی حرارتی بادی استفاده می‌شود. با این امکانات ظرفیت گرمایی آب در حمام و آشپزخانه برای ۱۰۰ نفر در روز مهیاست.

این کمپ به همت مهندس اشرف واقفی در ابتدای رمل‌های بزرگ کویر منطقه بند‌ِ ریگ واقع در جنوب دریاچه نمک مسیله (۸۰ کیلومتر) و نزدیک‌ترین مسیر به قلعه کرشاهی و مسقط الرأس آستان آقاعلی عباس احداث شده است. موقعیت جغرافیایی متین آباد و قرار گرفتن آن در نزدیکی دو شهر بزرگ کاشان و اصفهان از یک‌طرف و نزدیکی به طبیعت کویر و کوهستان از طرف دیگر تنوع و گوناگونی سفرهای گردشگری کوتاه‌مدت را امکان‌پذیر کرده است. آنچه که این کمپ را از دیگر نقاط متمایز می‌کند بیشتر از هر چیز تضادهای طبیعی موجود در طبیعت منطقه است. تضاد رنگ‌ها، ‌عوارض زمین، پوشش گیاهی، دشت و مزرعه، سبزی و خشکی و ... که باعث شده مسافران با حضور در این کمپ، لحظات خوش و خاطره‌انگیزی را برای خود رقم بزنند.

ساکنین فعلی این دشت مردمانی هستند که در کمتر از ۳۰۰ سال پیش به علت شرایط نسبتاً مناسب (وجود آب، خاک حاصلخیز و ...) در این دشت ساکن شده‌اند و دارای آداب‌ و رسومی دیرینه هستند. جشن «برداشت محصول» و جشن‌های باستانی ایران از جمله «مهرگان»، «چهارشنبه‌سوری» و «یلدا» از مناسبت‌هایی است که مردم متین‌آباد آن‌ها را گرامی می‌دارند.

  

تفریحات کمپ متین‌آباد

 • تماشای طبیعت و حیات وحش منحصر به فرد کویر، اولین دل‌خوشی مسافران اکوکمپ متین آباد است. تماشای روباه شنی، گربه شنی، گرگ، بزمجه بیابانی، جرد، خرگوش و پرندگانی نظیر زاغ بور (اندمیک ایران)، هوبره، تیهو و چکاوک و همچنین آشنایی با پوشش گياهی کویری نظیر گز، طاق و گون در متین آباد امکان پذیر است.
 • رصد ستارگان با تلسکوپ در آسمان صاف و پر ستاره‌ی متین آباد، تصویری همیشگی در ذهن شما باقی خواهد گذاشت. این امکان بر روی تراس و از ساعت ۲۲ به بعد میسر می‌باشد.
 • شتر سواری، دوچرخه سواری و موتور سواری در تپه‌های شنی بیابان از جمله فعالیت‌های ادونچر کمپ متین آباد است.
 • بازدید از مزارع پرورش شتر، شترمرغ و اسب از تجربه‌های کمیابی است که در متین‌آباد به دست می‌آید. هنگامی که به قسمت پرورش و نگهداری شتر رفتید، یادتان باشد که اکثر شتر‌ها اسم دارند. حنا، جمیله، خان، برفی، طوسی، آهو، سالار، گلی و ... .
 • استفاده از ویژگی‌های آب و هوایی، مدیتیشن در شن‌ها و عکاسی از مناظر بی‌بدیل روز و شب کویر ذهن شما را از شلوغی‌های شهر پاک خواهد کرد.
 • به دلیل شرایط خاص اقلیمی منطقه، انواع صیفی‌جات و سبزیجات متناسب با فصول مختلف در مزرعه کمپ کشت می‌شود که تماماً بدون استفاده از سموم شیمیایی بوده و به‌صورت ارگانیک تولید می‌گردند، علاوه بر آن باغ‌های انار، پسته و دیگر میوه‌های فصلی در دسترس گردشگران قرار دارد.
 • برای آتشونی و اجرای سرودهای دسته جمعی مکان‌های مناسبی در جوار رستوران پیش‌بینی شده است.

جاذبه‌های گردشگری اطراف متین آباد

هنگامی که در متین‌آباد هستید باید برنامه‌ریزی کنید که هم دیدنی‌های کویر را از دست ندهید و هم از موقعیت پیش آمده برای دیدار از زیبایی‌های شهرهای اطراف استفاده کنید. برای نخستین روز، روستای ابیانه می‌تواند یکی از خاطره انگیزترین انتخاب‌های شما باشد. بعد از آن می‌توانید به کاشان سری بزنید؛ در کاشان خانه‌های تاریخی چون خانه بروجردی‌ها و طباطبایی‌ها، باغ فین و... در انتظار شماست. نطنز انتخاب بعدی شما خواهد بود؛ در نطنز بعد از گذر از روستاهای کویری و سپس کوهپایه‌ای می‌توانید بازدید خود را از مسجد جامع، بازار محلی و کارگاه صنایع دستی آغاز کنید. همچنین می‌توانید قلعه و گنبد سیدواقف را هم ببینید و مسیر را به سمت روستای کوهستانی طامه که تنها مرکز تولید گلابی اصیل نطنز (تحفه نطنز) است، ادامه دهید. 

از جمله نقاط طبیعی اطراف متین‌آباد می‌توان به کوه‌های «یخاب» اشاره کرد. صعود به قله یخاب با ارتفاع ۱۷۰۰ متری از سطح دریا و مشاهده مناظر کویر «بند ریگ»، «دشت کرشاهی» و «دریاچه نمک مسیله» بی‌شک از مهم‌ترین جاذبه‌های منطقه محسوب می‌گردد. از آثار باستانی منطقه می‌توان به «قلعه کرشاهی» و «قلعه سردار»  اشاره کرد که در دامنه‌های کوه یخاب و در ۳۰ کیلومتری شمال محل کمپ واقع شده‌اند. همچنین مسیرهای آفرود کرشاهی به سفید آب در پارک ملی کویر و مسیر پشت ریگ به مرنجاب می‌توان اشاره کرد که برای علاقه‌مندان به رانندگی آفرود و خارج از جاده از جذابیت‌های زیادی برخوردار است.

                                                                                                                                                                                                                               

اقامت در اکوکمپ متین آباد

1. چادرهای دائمی در شن

اقامت در چادر می‌تواند تجربه‌ای هیجان‌انگیز در میانه کویر پر رمز و راز به سبک بادیه‌نشینان سرزمین‌ پهناور کویری باشد. در طراحی و ساخت چادرهای اکو کمپ متین‌آباد سعی شده که بیشترین شباهت را به سیاه چادرهای عشایر داشته باشند تا بتوانند حس زلال شب کردن صبح در زیر آسمان پر ستاره کویر را تداعی کنند. طراحی چادرها به‌گونه‌ای است که می‌توانید از دریچه یک پنجره سراسری، بدون هیچ‌گونه تغییر موقعیت به محیط بیرون اشراف داشته باشند و از طبیعت لذت ببرند.

تعداد پنجاه تخته چادر ۱۲ متری (برای اسکان حداکثر ۴ فرد بزرگسال) و هفت تخته چادر ۲۴ متری (برای اسکان حداکثر ۸ فرد بزرگسال) در کمپ متین آباد قرار دارد. تمامی چادر‌ها که توسط واحد طراحی و اجرای سازمان هلال‌احمر تولید شده‌اند مجهز به سرویس خواب، روشنایی و سیستم گرمایش هستند و دارای دو درب در طرفین بوده که درب ورودی با تیرک کوتاهی در بالای سقف چادر مشخص است. در طرفین دو پنجره وجود دارد که به همراه درب‌های ورودی همگی مجهز به توری می‌باشند. جنس بدنه چادر‌ها از پلی‌استر-پنبه و کف و پوشش رویه صد در صد پلی‌استر کوت شده با PVC (ضد آب) می‌باشد؛ این ترکیب سبب ایجاد تهویه مناسب در فضای داخل چادر و مانع از ورود حشرات و حیوانات موذی، رطوبت و آب باران می‌گردد. کف چادرها با استفاده از زیلوهای محلی مفروش شده است و اقامت در آن‌ها به سبک سنتی (لحاف، تشک، بالش) می‌باشد. (برای اقامت در چادر لوازم شخصی مانند حوله، مسواک، ملحفه، لباس گرم (در صورت امکان کیسه‌خواب برای فصل زمستان) به همراه داشته باشید.)

 

2. ساختمان اصلی کاروانسرا

 • سوییت‌ها: اگر می‌خواهید به گذشته برگردید و شبی متفاوت را در کاروانسراهای ایران قدیم تجربه کنید ما اتاق‌های ساختمان اصلی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. طراحی اتاق‌ها برگرفته از معماری قدیم ساختمان‌های کویری و حاشیه کویر است که دیوارها همه از کاهگل ساخته شده‌اند. ۱۵ باب اتاق دوتخته و ۳ باب اتاق سه‌تخته مجهز به سرویس بهداشتی فرنگی، سیستم تهویه، تلویزیون، یخچال می‌باشند که تا ۴ نفر نیز قابل افزایش است.
 • شاه نشین: کاروانسرا دارای یک سویت ویژه به نام شاه نشین است که در طبقه سوم ساختمان  قرار گرفته است. شاه نشین ظرفیت اقامت ۸ نفر بزرگسال را دارا می‌باشد که مزین به طراحی سنتی ایرانی همراه با سرویس بهداشتی و حمام، سیستم گرمایش (کرسی) و سرمایش تهیه شده است. شما می‌توانید از سرویس رخت خواب پیچ و یا در صورت لزوم از تخت خواب برای شب‌مانی استفاده فرمایید.
 • اتاق گوشواره: اتاق گوشواره در معماری ایرانی به اتاق‌هایی کوچک‌تر گفته می‌شوند که در طرفین شاه نشین قرار داشتند. در زمان‌هایی که مهمانان شاه نشین بیش از ظرفیت اتاق بودند، آن‌ها را به طرف اتاق‌های گوشواره هدایت می‌کردند و به علت این اتصال ظرفیت پذیرایی از مهمانان عالی‌قدر بیشتر می‌گردید. در میان عمارت‌های قدیمی در ایران می‌توان از عالی‌قاپو نام برد که نوازندگان در اتاق گوشواره به نواختن موسیقی می‌پرداختند. این اتاق دارای ۵ تخت با ظرفیت پذیرش ۸ نفر می‌باشد.

 

 • کومه (کلبه‌های گلی): دهکده‌ای الهام گرفته از معماری کویری برای اقامتی متفاوت و فراموش نشدنی. ۱۳ باب کومه با طراحی به سبک خانه‌های کویر مرکزی ایران با سقف‌هایی گنبدی برای تهویه و داشتن هوایی سبک و دل‌نشین. برای کومه‌ها سیستم گرمایش و سرمایش تهیه شده است و همچنین دارای رخت خواب پیچ برای شب‌مانی است که در صورت لزوم می‌توان از تخت خواب نیز استفاده کرد.

 

نکات مهم درباره کمپ متین آباد

 • چایخانه این مجموعه در طبقه دوم ساختمان اصلی کمپ واقع شده که علاوه بر چشم‌اندازهای زیبا به رشته ارتفاعات کرکس و دشت زیبای کویر دسترسی بر دو ایوان وسیع برای اجرای برنامه‌های مختلف از جمله پذیرایی با انواع چای و دم‌نوش و همچنین رصد آسمان شب را مهیا ساخته است.
 • رستوران کمپ در قسمت شمال شرق مجموعه کمپ واقع شده که صرف صبحانه و نهار و شام در این رستوران است.
 • سرویس‌های بهداشتی و حمام زنانه و مردانه به‌صورت مجزا در قسمت انتهای ضلع شمالی ساختمان کاروانسرا قرار گرفته‌اند. ۴ سرویس فرنگی، ۳ ایرانی، ۴ دوش و ۴ روشویی به‌ همراه خشک‌کن تعبیه شده است. لازم است میهمانان گرامی صرفه‌جویی در مصرف آب و برق را که لازمه‌ی تحقق گردشگری پایدار می‌باشد را رعایت کنند.
 • در هنگام سفر به متین آباد فقط وسایل ضروری و لوازم شخصی را همراه خود داشته و حتی‌الامکان از بردن وسایل اضافی خودداری فرمایید. کلاه، پیراهن آستین‌دار و عینک آفتابی جزء ضروریات سفر به کویر می‌باشند.
 • از آسیب رساندن به محیط‌زیست گیاهی و جانوری بشدت اجتناب فرمایید و در منطقه زباله نریزید.
 • آب لوله‌کشی موجود در کمپ بهداشتی و قابل شرب است.
 • باید توجه داشت که با گردش در روستاها و طبیعت کمترین آسیب به مردم بومی وارد شود، پس به لهجه‌ها و فرهنگ‌های گوناگون و آداب و رسوم زیبای مردم منطقه احترام بگذارید.
 • هرگونه برپایی چادر و پخت و پز غذا در کمپ ممنوع می‌باشد.

سوییت اجاره ای در بادرود(متین آباد),منازل اجاره ای در بادرود(متین آباد),قیمت اجاره سوئیت مبله,سوییت اجاره ای بادرود(متین آباد),آپارتمان اجاره ای در بادرود(متین آباد),ویلای اجاره ایی در بادرود(متین آباد),- اجاره هفثه ای بادرود(متین آباد),خانه اجاره ای موقت بادرود(متین آباد),خانه اجاره ای دوبلکس بادرود(متین آباد),ویلای اجاره ای اطراف بادرود(متین آباد),سوئیتهای اجاره ای اطراف بادرود(متین آباد),قیمت اجاره آپارتمان مبله بادرود(متین آباد) یک ویلای اجاره ای در بادرود(متین آباد) ,خانه برای اجاره موقت مبله در بادرود(متین آباد),اجاره آپارتمان در اطراف بادرود(متین آباد),منزل اجاره ایی در بادرود(متین آباد),اجاره موقت در بادرود(متین آباد),قیمت سوییت آپارتمان اجاره ای در بادرود(متین آباد),اجاره موقت سوییت مبله بادرود(متین آباد),سویت واپارتمان اجارهای خانه در بادرود(متین آباد),سوییت ا جاره ای در بادرود(متین آباد),آپارتمان مبله اجاره ای در بادرود(متین آباد),اپارتمان اجاره ای ,اجاره ویلا اطراف بادرود(متین آباد)
,اجاره خانه مبله در اطراف بادرود(متین آباد),,سوئیت اجاره ای اطراف بادرود(متین آباد),اجاره موقت آپارتمان در بادرود(متین آباد),خانه اجاره ای بادرود(متین آباد),خانه اجاره ای بادرود(متین آباد)- اپارتمان مبله اجاره بادرود(متین آباد),اجاره سوئیت مبله ,اجاره سوئیت مبله بادرود(متین آباد) ,رهن اجاره مزل در بادرود(متین آباد) قیمت,اجاره ی سوئیت در بادرود(متین آباد),آپارتمان اجاره ای در بادرود(متین آباد) برای یک هفته,اجاره خانه سوئیت مبله در بادرود(متین آباد)

برای اجاره سوئیت در کویر متین آباد بادرود یا منز وخانه مبله در کویرمتین آباد بادارود با سایت کاشان سفر تماس بگیرید

اجاره اتاق در متین آباد یا اقامتگاه بوم گردی متین باد بادرود زنگ بزنید


دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه
(پیام رسان ایتا)